LOKOSI U DRUGOM POLUVREMENU SLOMILI CRNO-BELE

Written by: Veljko Dragosavljević

Pred nešto više od 3.000 gledalaca, košarkaši Partizana su vezali drugi poraz. Nakon poraza u derbiju, cno-beli su ovoga puta izgubili od Lokomotive iz Kubana rezultatom 93:83.

Nakon samo dva dana od gradskog derbija, u petoj rundi Evrokupa, košarkaši Partizana su dočekali Lokomotivu iz Kubana. Beogradska ekipa je u ovu utakmicu ušla oslabljena bez kapitena, Novice Veličkovića, Marka Čakarevića, koji je zadobio lakšu povredu na prethodno odigranom derbiju i Andrije Stevanovića, koji je odlukom trenera izostavljen iz ekipe. Crno-beli su dobro započeli meč protiv favorizovane ekipe iz Rusije. Interesantno je da je Samardo Samjuels odigrao prvih 10 minuta utakmice iako nije idalje potpuno fizički spreman da odigra 25+ minuta. Za to vreme je u paru sa Vilijams Gosom igrao zaista dobro. Domaći su sredinom prvog perioda otišli na +11, što je bila njihova najveća razlika u prvih 20 minuta. Pogađali su otvorene šuteve a u odbrani kupili promašaje gostiju. Ipak sredinom drugog perioda došlo je do malog zamora materijala. Pomenuti dvojac je morao da napusti parket pa u redovima crno-belih nije bilo onih koji su mogli da isprate nalet gostiju. Lokomotiva je počela da pogađa pa je krajem prvog poluvremena napravila seriju 9:0, i na kraći odmor otišla sa prednošću od 2 poena, 39:41. Crno-beli su drugo poluvreme otvorili serijom 6:0. Takođe se desila zaista bizarna scena, Lokosi su krenuli u napad sa šest košarkaša, Džo Regland je u igru ušao pre sudijskog odobrenja pa su domaći dobili poklon bacanje i posed. Ubrzo su gosti neutralisali i to malo vođstvo domaćih i utakmicu ubacili u svoj ritam. Igralo se veoma tvrdo. Procenti šuta su znatno opali, ali i pored toga su ekipe bile na proseku od 18% poena po četvrtini. Đoko Šalić je u pojedinim trenucima odlično zamenio Samarda Samjuelsa i radio dobar posao pod košem. Džo Regland je iskoristio odlično svoje minute i bio predvodnik Lokomotivine navale. Arsenal koji poseduju gostujući košarkaši je počeo da deluje pa su gosti počeli da podižu procente iz igre i van linije 6,75, dok je sa druge strane košgeterski učinak celokupne ekipe stao. Domaći su prestali da igraju odbranu što je i prouzrokovalo veliki broj, pod jedan dozvoljenih, pa potom i realizovanih šuteva. Činilo se da sa Milerom i Gosom domaći imaju trojicu igrača u odbrani s obzirom da se pomenuti dvojac zaista štedeo, što pokazuje činjenica da su Lokosi sve iz pika rešavali. Partizan je pokušao da se trgne pred kraj utakmice serijom 7:0, ali ni to nije uspelo. U tim momentima je dejstvovao trojac Gos-Miler-Samjuels, ali je i sama njihova serija stala petom ličnom greškom Jamajčanskog centra. Na 2 minuta pre kraja, Kulagin i Regland su pogodili ključne trojke i ugasili nadu da Partizan može da se vrati u meč. Odbrana je rešila ovu utakmicu, u ključnim momentima bez Samjuelsa na parketu, crno-beli su izgledali pogubljeno. Takvim pristupom su ostavljali otvorene pozicije Rusima koji su svojim iskustvom to znali da iskoriste. Rezultat glasi 83:93. U narednom kolu Partizan dočekuje Albu, dok će Lokosi dočekati Limož.