FENER ODNEO POBEDU U DUELU EVROPSKIH ŠAMPIONA

Written by: Veljko Dragosavljević

Utakmicom Evropskih šampiona, košarkaši Partizana su dočekali aktuelnog prvaka Evrope, ekipu Fenerbahčea. Dobrodošlica najtrofejnijem treneru Evrope ni ovog puta nije izostala pa su navijači gromoglasnim aplauzom dočekali Željka Obradovića. Pre samog početka utakmice predstavnici Partizana su uručili nagrade Miroslavu Nikoliću i Miroslavu Nikoliću u znak osvojene srebrne medalje na nedavno završenom Evropskom prvenstvu. Kao i što se očekivalo, najveći aplauz je dobio ljubac grobara Jan Veseli.

Gosti su početak utakmici shvatili vrlo ozbiljno pa su ubrzo otišli na +16. Amerikanci, Tompson i Naneli su vukli konce i vrlo mlada domaća ekipa nije imala rešenja u tim trenucima. Nakon toga, gosti su malo usporili a Partizan je iskoristio svojih "5 minuta" i uspeo da smanji prednost na samo pet poena na kraju prvog poluvremena. Početkom treće četvrtine domaći su dali gas. Pogođenim šutevima sa distance su u jednom trenutku stigli i do nerešenog rezultata. Tokom celog toka utakmice se moglo videti da je ona revialnog karaktera. U pojedinim momentima smo mogli videti želju pojedinih košarkaša Fenerbahčea da naprave razliku, pre svega Tompsona, ali se takođe ni jednog trenutka pobednik nije dovodio u pitanje. Ova utakmica je pre svega pun pogodak za domaću ekipu, jer kada uzmemo u obzir da je prosek godina 22, onda je sve dovoljno jasno. Jan Veseli je domaću publiku častio slobodnim bacanjima, dok je sa druge strane interesantnu rolu imao mladi Pecarski. Sedamnaestogodišnji momak je pokazao da već sada može na njega da se računa, treba spomenuti da je pogodio šut sa zvukom sirene na kraju prvog perioda. U poslednjem periodu gostujući košarkaši su dali gas i meč priveli kraju sa 14 poena razlike u svoju korist, 68:82.

Photo by: Emilija Jovanović