POT ZABLISTAO, PARTIZAN ODNEO POBEDU

Written by: Veljko Dragosavljević

Košarkaši Partizana su novu godinu otvorili pobedom nad ekipom Solnoka rezultatom 77:67. Pred 4.000 gledalaca, Crno-beli ostvarili još jedan trijumf u košarkaškoj ligi šampiona i otvorili vrata drugom krugu.

U ne tako kompletnom sastavu, košarkaši Partizana su u novu 2017. godinu ušli oslabljeni neigranjem Ratkovice i Robinsona. Ovaj dvojac se pridružio već duže povređenom Majstoroviću, pa su prvu utakmicu u ovoj godini posmatrali iz prvog reda. Njihovo mesto su popunili mladi Tanasković i Jovanović. Prvih deset minuta se igralo koš za koš. Obe ekipe nisu blistale u šutu pa tako ni rezultat nije bio visok. Ulaskom igrača sa klupe, Partizanova prednost je počela da raste. Stefan Pot je odlično iskoristio svoje minute. Agresivnoj odbrani  je dodao i 8 poena čime je bio najkorisniji u prvih 20 minuta. Prva opcija u napadu ekipe iz Mađarkse, David Vojvoda, nije uspevao da dođe do otvorenih šuteva. Vrabac i Pot su najboljeg šutera Solnoka limitirali na samo 6 poena u prvih 20 minuta. U trenucima kada je Solnok imao prilike da povede i prednost uveća, nije imao igrača koji će da pokrene mašinu. Miloš Borisov je pokušavao šutevima van linije 6,75 koji su uglavnom završavali na obruču. Miloš Koprivica je takođe iskoristio svoje minute. Poenterski nije bio toliko zapažen, ali igrom u odbrani protiv znatno jačeg Adama Tota jeste. Naterao ga je na brza tri penala posle nekoliko minuta pa je lažnu peticu uglavnom igrao Lukša Andrić. Partizan je u jednom trenutku došao i do +12, ali je prvo poluvreme završeno rezultatom 35:25. U nastavku David Vojvoda je proradio. Domaći nisu mogli da ga zaustave pa je samo u trećem periodu postigao 12 poena. Crno-beli su spustili u manju brzinu što su gosti počeli da koriste. Gosti su u trećem periodu postigli isti broj poena kao u celom prvom poluvremenu. Ovaj podatak pokazuje koliko su bili šuterski raspoloženi na početku utakmice. Krajem treće četvrtine se desilo nešto zbog čega je Aleksandar Džikić bio vidno zabrinut. Vanja Marinković je prilikm jednog doskoka iskrenuo skočni zglob i uz pomoć saigrača izašao sa terena. Tom prilikom je šansu da debituje dobio Slobodan Jovanović koji je na terenu bio i u uvodnim minutima poslednjeg perioda. Sve dileme oko pobednika su otklonjene na početku poslednjeg perioda. Domaći košarkaši su napravili seriju 10:0 i otišli na +14. Saigrači su Lukovića hranili loptama kome Tot nije mogao da parira. Trojkama Borisova i Vojvode pred kraj utakmice, gosti su se na kratko rezultatski približili što nije bilo dovoljno. Domaći su utakmicu priveli kraju i slavili rezultatom 77:67. Najefikasniji u redovima domaćih je bio Luković sa 14, pratili su ga Pot sa 13 i Veličković sa 12 poena. U redovima gostiju, najefikasniji je bio Vojvoda sa 21 postignutim poenom.

Photo by: Official page Basketball Champions League