ŠUTERSKOM KLINIKOM PARTIZAN ODNEO JOŠ JEDNU POBEDU

Written by: Veljko Dragosavljević

Košarkaši Partizana su odneli još jednu pobedu u ABA j.t.d. ligi. U 15. kolu, Crno-beli su u Beogradskoj hali Aleksandar Nikolić savladali MZT Skopje Aerodrom rezultatom

Pred oko 3.000 gledalaca, Košarkaši Partizana su dočekali MZT. Trojkom Birčevića, domaći košarkaši su otvorili ovaj duel. Od početka utakmice, Luković je pravio velike probleme gostujućoj odbrani. Jure Lalić nije uspevao da mu parira, pa je centar Partizana nakon 5 minuta igre sakupio 8 poena i 4 ofanzivna skoka. Uz to, centar gostiju je napravio tri faula. Adin Vrabac je utakmicu počeo na visokom nivou, odrađivao je odličan posao u odbrani a na to je dodao i po 3 asistencije i skoka.  Domaći su u tim trenucima držali razliku. Nakon nekoliko minuta gostujući košarkaši su počeli da pogađaju. Pre svih Sinovec, bivši košarkaš Partizana. Nakon izlaska Lukovića, Lalić je dobio malo prostora pa je naterao Koprivicu da posle samo minut i po igranja napravi tri penala. Gosti su na kratko preuzeli vođstvo ali poenima Karahodžića u završnici domaći su došli do izjednačenja na kraju prvog perioda. Krajem četvrtine se na parketu našao i kapiten domaćih, Novica Veličković, posle kratke pauze usled povrede. U nastavku, Branislav Ratkovica je uneo malo svežine nakon malo sporijeg kraja prvog dela. Uz postignutih 10 poena, bio je najraspoloženiji za igru u drugom periodu. Kenan Karahodžić je svojim ulaskom uneo nemire i limitirao pojedine igrače. Nekoliko taktičkih grešaka je nadomestio svojom požrtvovanosti pri čemu je dodao i dve blokade. Sinovecu se u gostujućoj ekipi pridužio i Džoš Skot koji je bio najefikasniji igrač u gostujućim redovima. Zadao je velike probleme Karahodžiću pa je sa postignutih 11 poena držao svoju ekipu u zavidnom minusu. Crno-beli su uspeli da se povežu i uz nekoliko grešaka gostiju dođu do rezultatskog plusa i na kraju prvih 20 minuta odu na +5, 47:42. Treća četvrtina nam nije dala puno kvalitetne košarke. Viđeno je dosta faulova koji su prouzrokovali stalne prekide. MZT je svaki Partizanov nalet presecao uglavnom koševima sa distance. Džoš Skot je nastavio da zadaje glavobolju domaćima u odbrani, kako poenterski tako i u skoku. Pored njega veliku slobodu je dobio i Đorđe Drenovac ali su njih dvojica uglavnom držali loptu kod sebe u tom periodu. Partizan je uspeo da zadrži prednost i sa +7 da ode na poslednji predah pred poslednji period. Domaći su rafalnom paljbom otvorili poslednji period. Prednjačio je kapiten, Novica Veličković, a ništa lošiji nisu bili ni Birčević i Vrabac. Tada je Partizan kontrolisao sve. U odbrani su igrali čvrsto, Skot je bio u potpunosti zatvoren a u napadu su se koševi ređali kao na traci pa su Crno-beli posle samo nekoliko minuta otišli na najvećih +16. Sinovec je pogodio 6 poena za redom i na trenutak vratio nadu da MZT može da se vrati u utakmicu. Ali trojkom Birčevića, potom na ukradenu loptu Marinkovića, Hečer je pogodio još jednu trojku pa su tako domaći na 1:50 pre kraja zatvorili vrata gostima iz Makedonije. Konačan rezultat je glasio, 91:76. Najefikasniji u domaćim redovima je bio kapiten, Novica Veličković sa 21 poenom. Pratili su ga Birčević sa 13 i Hečer sa 12 poena. Veliki doprinos novoj pobedi je dao Vrabac sa postignuih 10 poena, uz to je imao i 9 skokova i 6 asistencija. Kod gostiju je najbolji bio Sinovec sa 20, Skot je dodao 15 a Drenovac 12.

Photo by: MZT Skopje Aerodrom/Dragan Mitreski