BIRČEVIĆ UTIŠAO NEMAČKU EKSPEDICIJU

Written by: Veljko Dragosavljević

Košarkaši Partizana su u još jednoj teškoj završnici slavili protiv Ludvizburga. Posle nekoliko vezanih poraza, Crno-beli su slavili sa 86:82.

Pred oko 3.000 gledalaca, Košarkaši Partizana su dočekali Ludgvizburg. Domaći košarkaši su utakmicu počeli čvrsto u odbrani. Luković je u saradnji sa Birčevićem držao reket pod kontrolom. Uz nekoliko otvorenih šuteva Crno-beli su brzo napravili +8 koji je stajao do kraja prvog perioda. Američka petorka u sastavu ekipe iz Nemačke je svoje napade pokušavala da reši u prvih 8 sekundi. Uglavnom su napadi završavali ili šutom za tri poena, ili nakon pika. U režiji Kelvina Martina se na naslovnoj strani našao Uroš Luković. Sjajnim zakucavanjem, Amerikanac je Lukovića stavio na poster. Nakon nešto brže košarke u prvih šest minuta, ušlo se u nešto sporiji ritam sa dosta promašenih šuteva. Gosti su svoju prvu trojku postigli u 12. minutu, nakon, sedam promašaja. Na parketu se u drugoj četvrtini našao Novica Veličković koji je ponovo bio lider svoje ekipe. Serijom Ludvigsburga od 13:0, gosti su prešli u vođstvo ali samo na kratko. Vezanim poenima Veličkovića i trojkom Hečera pod faulom, uz postignuto bacanje, domaći su sa prednošću otišli na kraći odmor, 37:35. Gosti su dobro otvorili treći period. Serijom 7-0 su pobegli na +5. Nekoliko sudijskih odluka je dovelo do prepoznatljive buke u hali što su domaći iskoristili. Dobili su vetar u leđa i serijom od 9-0 ponovo prešli u vođstvo.  Nakon nešto kraćeg naleta, ponovo se stalo sa serijom i ušlo u egal. Krajem četvrtine glavnu ulogu na meču su preuzele sudije. Nakon nekoliko diskutabilnih situacija, velika bura se podigla nakon dosuđene tehničke greške Vanji Marinkoviću. Tom prilikom je trener gostiju reklamirao da je pogođen upaljačem u glavu. Domaći su iskoristili buku i postignutim poenima u poslednji period ušli sa -2, 56:58. Pokušali su Crno-beli da naprave prednost na početku poslednjeg perioda ali im to nije pošlo za rukom. Gosti su divljali, igrom jedan na jedan nisu uglavnom ništa uspevali, dok je domaći tim na svom kontu ređao promašene šuteve. Ušlo se u još jednu neizvesnu završnicu. Dva minuta su domaći držali malih +2, pa je na 13 sekundi pre kraja Bun prošao kroz livadu i postigao nove poene. Kroz celu utakmicu se vuče loša komunikacija u odbrani koja je rezurtirala ovim primljenim poenima koje su goste odveli u produžetak. Hečer je šutem za tri poena pokušao da donese pobedu svojoj ekipi ali je lopta završila na obruču uz rezultat 72:72. U nastavku, gosti su ostali bez Martina i Tiema zbog pet ličnih greški, što je značilo skraćenu rotaciju za ekipu Džona Patrika. Crno-beli su gotovo u svakom napadu šutirali slobodna bacanja. Kako god da su probali da odu na veću razliku, rezultat ja uvek bio na samo +2 u korist Partizana. Na 22 sekunde pre kraja, ponovo je bilo nerešeno. Ratkovica je prošao, spustio loptu Birčeviću koji je uz faul postigao poene. Dodatni penal je promašio, ali je na pravom mestu bio Andrić. Skokom u napadu je dobio faul i sa postignuta dva penala približio Partizan pobedi. Na 5 sekundi do kraja je bilo +4. Topert je probao trojkom da ublaži poraz ali je promašio. Najbolji u domaćem sastavu su bili Hečer sa 20 i Veličković sa 19. Dvocifreni su još bili Birčević sa 14 i Andrić sa 11. Na drugoj strani su se istakli Martin sa 13 i Koton i Hamond sa po 12 poena. Partizan je gotovo u svim statističkim parametrima bio bolji od gostiju, pa je i pored toga jedva slavio.

Photo by: Basketball champions league official page