CRNO-BELI SLAVILI RUKOMETNIM REZULTATOM!

Written by: Veljko Dragosavljević

Košarkaši Partizana su u jednoj neefikasnoj utakmici savladali Zelenu Goru rezultatom 58:56.

U četvrtom kolu grupe E, košarkaške lige šampiona, košarkaši Partizana su dočekali Zelenu Goru iz Poljske. Zbog ne tako atipične satnice za igranje evropskog takmičenja (utorak 18h), posećenost je bila znatno slabija u odnosu na dosadašnji deo sezone. Nešto više od 4.000 pristalica je došlo da bodri voljeni klub. Kao i što se očekivalo, početak utakmice je bio tvrd, sa malim brojem postignutih poena. Čvrsta odbrana uz dosta promašenih šuteva. Partizan je gotovo šest minuta na parketu proveo sa četiri krilna košarkaša na spoljnim pozicijama, što se u dosadašnjem delu sezone nije videlo. Gosti iz Poljske su imali prednost sve do 12. minuta kada su domaći preokrenuli i držali vođstvo do kraja prvog poluvremena. Crno-beli su u jednom trenutku imali +8, ali su Zeleni iz Poljske pogodili neke otvorene šuteve za tri poena i tako držali kakav takav priključak, dovoljan da se Partizan ne odlepi. Serijom promašaja sa jedne, i pogodaka sa druge, Stelmet je spustio na -3 i tako priveo prvi deo kraju, 35:32. Početak drugog poluvremena je dosta ličion na početak utakmice. Nakon pet minuta igranja, stajao je rukometni rezultat, 4:2 za domaće. Igralo se sporo sa dosta nerezonskih poteza. Košarek je pogodio nekoliko šuteva i opet doveo svoju ekipu u egal, 41:41. U tim trenucima Partizan nije mogao da nađe rešenje. Odbrane i sa jedne i sa druge strane su bile jake, uz uzimanje dosta šuteva van linije 6,75 koji nisu završavali u obruču. Treći period se završio rezultatom 13:6 za goste. U poslednjoj deonici se nastavilo po starom. I jedni i drugi su trojkama pokušali da prelome utakmicu što nije dalo puno uspeha. Dalo je dosta promašaja i rukometni rezultat. Nekoliko sumnjivih sudijskih odluka je podiglo navijače na noge koji nisu prestajali da bodre svoje pulene. Džejms Florens, koji je bio jedina svetla tačka kod gostiju, je vezao nekoliko šuteva i na dva minuta do kraja odve goste u vođstvo. Parirao mu je iskustvom Novica Veličković i držao rezultatski priključak. Napadi su se bukvalno igrali svih 24 sekunde. Gotovo ceo poslednji period, gosti su napad rešavali uz zvuk sirene. Na 1.6 pre kraja, Florens je nagazio aut liniju, pa je najbolji na ovom meču, Novica Veličković svojim poenima rešio ovu utakmicu.
Jedini dvocifreni u svojim redovima su bili Veličković sa 15, i Florens sa 16 na drugoj strani.