PARTIZAN SLAVIO U TRILERU

Written by: Veljko Dragosavljević

Košarkaši Partizana su u veoma teškoj i uzbudljivoj utakmici savladali Ludvizburg rezultatom 65:64. Iako su u jednom trenutku imali +12, ni to nije bilo dovoljno za mirniju završnicu.

Ekipa Ludvisburga je mnogo bolje počela utakmicu. Nakon samo pet minuta igre vodili su sa 11 poena razlike, s'tim da su košarkaše Partizana limitirali na 2 poena. Nemačka ekipa je jakom odbranom napravila dosta problema gostima tako da su posle nekoliko minuta igre momci u Crno-belom drsu imali pet izgubljenih lopti. Ulaskom Ratkovice prenos lopte je bio znatno sigurniji i uz nekoliko vezanih poena četa Aleksandra Džikića se vratila u utakmicu, pa i minut pre kraja prvog perioda povela a kasnije i prvu četvrtinu privela kraju u svoju korist rezultatom 18:16. Početkom druge četvrtine Crno-beli su stigli do +8 i kada se mislilo da će razlika ići uzlaznom putanjom, dobra odbrana domaćih je uvukla nervozu u gostujuće redove pa smo ušli u prazan hod i veliki broj promašenih šuteva. Ludvisburg je napravio novu seriju i preuzeo vođstvo ali trojkom Marinkovića na isteku prvog poluvremena Partizan je otišao na +2 nakon prvih 20 minuta, 32:30. Gostujući košarkaši su se konsolidovali u trećem periodu i imali sve vreme rezultatsku prednost. Odbrana je delovala znatno sigurnije što je dovelo do velikog broja grešaka domaćih košarkaša. U tim trenucima je prednjačio Birčević koji je u trećem periodu postigao 10 poena i tako nadomestio Hečerovu nezainteresovanost u napadu. Visok procenat postignutih slobodnih bacanja je jedan od uzroka prednosti od 12 poena u korist Crno-belih. Početak poslednjeg perioda je nagovestio triler završnicu. Crno-beli su brzo prokockali stečenu prednost pa je Ludvisburg imao i dva slobodna bacanja za pobedu. Ono što se dešavalo u prvih pet minuta, to se desilo i u prvih 7 minuta poslednjeg perioda. Gosti su dosta grešili dok su domaći štancovali lake poene. 6 sekundi pre kraja utakmice Vošpun je promašio dva slobodna bacanja što su gosti iskoristili poenima Birčevića u poslednjoj sekundi. Vili Hečer je povukao kontru, dodao loptu Ratkovici koji je imao otvoren šut van linije 6.75 ali je pametno odigrao na Birčevića koji je ostao usamljen u reketu. Partizan je tako došao do još jedne pobede na jedan posed i nastavio pobednički niz od početka nove takmičarske godine. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi je bio junak pobede Stefan Birčević sa postignutih 15 poena. Pratio ga je Hečer sa 11 poena, koji u drugom poluvremenu ništa nije mogao da pogodi. Ratkovica je postigao 10 poena. Kod domaćih, tragičar Vošpun je postigao 12 poena, dok je Gonzalvez na svom kontu otkucao 11.

Photo by: Emilija Jovanovič