Triler završnica u beogradskom derbiju pripala Crvenoj Zvezdi!

Written by: Uroš Petrović

Fantastičan susret viđen je u drugoj utakmici trećeg kola Prvenstva Srbije u ragbiju. Na Adi Ciganliji sukobili su se Crvena Zvezda i Rad Mozzart u borbi za prvo mesto na tabeli. Većim delom prvog poluvremena domaći su održavali vođstvo iako su im "Građevinari" stalno dahtali za vratom, a drugih 40 minuta moglo je pripasti bilo kome. Rad je pritiskao i tražio pobedonosni esej, međutim crveno - beli su ranije došli do vođstva, sačuvali ga i zaokružili svoju pobedu od 26:24 (19:12).

Prethodno je u Novom Sadu, na terenu fudbalskog kluba Kabel Partizan kao formalni domaćin porazio ekipu Vojvodine, 26:7. Derbi začelja pripao je crno - belima, dok su "Lale" i dalje bez pobede u prvenstvu.

Zvezda i Rad su do ove utakmice bili dva tima sa maksimalnim učinkom u prvenstvu, a i na samom meču su dokazali da su dve najbolje srpske ekipe u ovom trenutku. Domaćima nije trebalo puno da postignu prvi esej: Ljubičić je već u petom minutu došao do gola plavo - belih. Ipak, njihovo vođstvo nije dugo trajalo, pošto su Radovci uspeli da se reorganizuju, probiju liniju Zvezde i dođu do eseja. Đukić je doneo radost navijačima Rada, a Babić pretvaranjem preokrenuo rezultat u potpunosti.

Ovaj sled događaja kao da je dodatno motivisao igrače Zvezde da još više daju gas i vrate se u meč. Vrlo brzo Danijel Kajan postiže esej za 10:7, Đorđević kasnije konvertuje, a posle deset minuta to vođstvo je dodatno povećao Nikola Arsić. Činilo se da je zahvaljujući njima Zvezda praktično završila svoj posao i da sada samo treba da očuva rezultat.

Tek je Ivan Stefanović iz redova Rada doneo utehu gostujućoj ekipi i to pred sam kraj prvog poluvremena, spustivši loptu protivniku za konačnih 19:12. Tako je prednost na poluvremenu postala izuzetno mala, a neizvesna završnica dobila je najavu.

Svesni koliko su rezultatski blizu rivalu, igrači Rada veoma agresivno su otpočeli svoj prvi napad. Crveno - beli praktično nisu imali odmora i slabu utehu im je predstavljalo slanje lopte što dalje sa svoje polovine. Igrači u plavim dresovima uporno su tražili rupe u odbrani a posle velike gužve pred esejem domaćih Mirko Ranković konačno je doneo poene Radu. Kasnijim pretvaranjem rezultat je ponovo bio egal!

Borba za pobedonosne poene trajala je punih 12 minuta. I jedni i drugi agresivno su se borili za svaku loptu, gurajući se u skramovima. Posle žutog kartona za igrača Rada Radulovića izgledalo je da su gosti u teškom deficitu ali su opet izdržali napade Zvezde.

Stefan Ivanović bio je taj koji je doneo prevagu crveno - belima. Nakon nekoliko agresivnih naleta on se konačno probio do eseja plavo - belih i doneo toliko priželjkivano vođstvo "Delijama". Isailović je kasnije konvertovao pretvaranje i otežao posao protivniku.

Ekipa sa Banjice, ipak, nije htela da odustane tako lako. Pet minuta kasnije Arsić postiže esej koji dovodi Rad na dva poena razlike od Crvene Zvezde. Sada je bio red na domaće da probaju da se odbrane što bolje mogu, a taj zadatak nije bio uopšte lak. Pokušavali su Radovci da se probiju do eseja što više, međutim falila im je koncentracija u ofanzivi. Napravili su nekoliko nepromišljenih poteza i bespotrebnih faulova i zbog toga ostali uskraćeni za eventualnu pobedu.

Sa druge strane, ragbisti Crvene Zvezde uspeli su da izbore toliko očekivanu pobedu zahvaljujući upornosti i dobroj taktici. Iako su prokockali sigurno vođstvo, dali su gas onda kada je to bilo najpotrebnije.

Ovom pobedom Crvena Zvezda osigurala je prvo mesto na tabeli, ostvarivši maksimalan skor u svim utakmicama. Rad će morati da da se zadovolji drugom pozicijom i moraće da čeka kiks crveno - belih protiv drugih timova ako želi do trofeja.

Photo by: FMK Sport