ODBOJKA: Vizura deklasirala Zvezdu, Zrenjanin iznenadio Subotičanke

Written by: Ana Tomić

Nakon odigranih prvih mečeva četvrtfinalne serije plej-ofa, jedino iznenađenje napravio je Zrenjanin, koji je u gostima nadigrao NIS Spartak. Vizura, Tent i Jedinstvo ostvarili su rutinske pobede.

Nedavne prognoze našeg bloga ispostavile su se kao istinite. Nakon odigranih prvih mečeva četvrtfinalne serije plej-ofa rezultati su sledeći:

Vizura - Crvena Zvezda               3:0 (25:10, 25:9, 25:23)
Jedinstvo - Dinamo                      3:0 (25:23, 25:22, 25:16)
TENT - Železničar                          3:0 (25:18, 26:24, 25:20)
NIS Spartak - MD Zrenjanin       2:3 (22:25, 20:25, 25:18, 25:20, 17:19)

Svega 60 minuta bilo je potrebno Vizuri da savlada Crvenu Zvezdu. Izabranice Željka Tanaskovića rutinski su savladale crveno-bele na domaćem terenu i još jednom potvrdile ogroman kvalitet koji poseduju. O lošoj igri Crvene Zvezde svedoči i podatak da je ovo prvi put u ovoj sezoni da su set izgubile sa jednocifrenim brojem poena.

Svakako neizvesniji meč igrao se na Ubu gde su se sastali TENT i Železničar iz Lajkovca. Domaćin je posle velike borbe slavio sa 3:0, a najzaslužnije za pobedu ekipe iz Obrenovca bile su Nada Mitrović sa 16 i Jelena Mlađenović sa 17 upisanih poena.

Još jedna pobeda domaćina zabeležena je u Staroj Pazovi, gde je Jedinstvo nadigralo Dinamo iz Pančeva. Iako su gošće u prva dva seta pružale veliki otpor, favorizovane Staropazovčanke uspele su da slave maksimalnim rezultatom.

Najveće iznenađenje napravio je Zrenjanin, koji je posle egala slavio u Subotici. Ekipa koja se prethodne sezone takmičila u nižem rangu još jednom je dokazala da ima potencijal za velike podvige. Nakon 129 minuta igre Zrenjanin je uspeo da zabeleži važnu pobedu pred revanš, a najzaslužnije za slavlje gošći bile su Stojkovićeva sa 20, Sekulićeva sa 21 i Markovićeva sa 24 osvojena poena.