Zvezda nemoćna u Madridu!

Written by: Nikola Nikolić

Možda i najbolja reč za opisivanje Crvene Zvezde sinoć je nemoć. Otputovala je Zvezda u oslabljenom sastavu i bez kapitena Luke Mitrovića u Madrid. Nadali su se da će i tako oslabljani uspeti da iznenade prvake Evrope koji su u ovaj meč ušli sa velikom željom za pobedom pred domaćim navijačima nakon što su prošlo kolo potpuno nadigrani od Himkija.

Ipak, Real je pokazao zašto su prošle sezone bili strah i trepet za sve ekipe u Evropi. Najveća letošnja pojačanja Gal Mekel,Rajan Tompson i Skorcianitis sinoć se nisu videli na terenu. Oni koji su iskustvom mogli da pomognu mladoj ekipi Zvezde su potpuno zakazali dala samo 6 poena a primila 22. Iz igre su šutirali 2/17. U drugoj četvrtini Real je nastavio da melje i u jednom momentu došao do ogromnih +38. Prvo poluvreme je završeno rezultatom 56:20. U trećoj četvrtini Real nije stao i išli su do maksimalnih +46 u 27. minutu (76:30). Uspela je Zvezda do kraja treće četvrtine da smanji zaostatak na 41. Real je maksimalno opušten ušao u četvrtu četvrtinu kad je za njih zaigrao i 16-godišnji Dino Radončić, momak rodjen u Zrenjaninu. Zvezda je ipak odlučila da izbegne totalni debakl i zato su poslednju četvrtinu zasluženo dobili rezultatom 30:16. Meč je završen rezultatom 98:71. U ekipi Zvezde mogu da budu zadovoljni odličnom partijom mladog Boriše Simanića koji je meč završio sa 10 poena i 4 skoka. Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Cirbes sa 15 poena, a u taboru Reala je najefikasniji bio Kerol sa 19 poena. . Tako da se debakl nazirao već u prvoj četvrtini u kojoj je Zvezda
                                                                                  photo by:RealMadridBasket instagram