Vaterpolo: Partizan poražen na svom terenu

Written by: Dušica Damnjanović

Na samom početku takmičenja Lige šampiona, na plivalištu Banjica pred oko 500 gledalaca, Partizan je izgubio od mađarskog Solnoka sa rezultatom 14:9.

Gosti su od samog starta igrali bolje od domaćina, samim tim stvorili su prednost koju su do kraja utakmice uspeli da održe. Najbolji pojedinac u ekipi Solnoka bio je Marton Vamoš sa ubedljivo četiri gola.

Iako su izabranici trenera Vladimira Vujasinovića dali sve od sebe i pokazali svoje umeće, ipak Solnok je bio bolji u odbrani i u kontranapadima. Na poluvremenu utakmice "Parni valjak" je imao zaostatak od čak četiri gola (8:4), a ni u drugom poluvremenu nije ostvario bolji rezultat.

U ekipi sa crno - belim kapicama, najviše golova je postigao  talentovani Gavril Subotić, sa četiri postignuta gola.

Sledeća utakmica će se održati 11. novembra gde će Pro Reko dočekati Partizan Rajfajzen.