Crvena zvezda - Vojvodina 3:0

Written by: Nikola Krunić

Kaznena ekspedicija Crvene zvezde nastavila je svoj pobednički niz i u zaostalom meču 13. kola Superlige. Ovoga puta, žrtva crveno - bele mašinerije bila je Vojvodina. Pred više od 14 hiljada gledalaca na stadionu "Rajko Mitić", crveno - beli su doslovno održali čas fudbala ekipi iz Novog Sada.

Prvo uzbuđenje na utakmici viđeno je u 4. minutu kada je Vijeirin udarac glavom završio preko gola. Samo minut kasnije, usledila je prva šansa za goste, ali je udarac Ožegovića zaustavio sigurni Kahriman.U 7. minutu, "Lale" su ponovo zapretile, ovoga puta preko Maksimovića, čiji je udarac sa dvadesetak metara zakačio stativu.

Početna inicijativa Novosađana bila je signal da četa Miodraga Božovića protrlja oči i krene u ofanzivu. Ređale su se šanse kao na traci, ali ni Vieira kao ni Katai tri puta zaredom nisu bili precizni. Sa druge strane, pripretili su Pankov i Ivanić golu domaćina, ali takođe bez uspeha.

Zatim je u 32. minutu usledio penal. Nesmotreno igranje rukom Vukčevića sudija Đokić je okarakterisao kao jedanaesterac, a krivca za penal sankcionisao žutim kartonom. Golman Perić izašao je kao pobednik iz duela protiv Vieire odbranivši njegov šut sa bele tačke. Promašeni penal nije poremetio igru crveno - belih, jer se u 39. minutu, Portugalac iskupio asisencijom Srniću koji je hlladnokrvno smestio loptu iza Perićevih leđa za 1:0. Sa ovim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugom poluvrmenu, crveno - beli su nastavili ofanzivnim tempom kada su viđene  šanse Kataia, Grujića i Ibanjeza, ali nije došlo do promene rezultata. Novosađani su u dva navrat pripretili preko Paločevića i Ožegovića, ali ispostavilo se da su to njihovi poslednji trzaji, jer je već u 61. minutu usledio novi hladan tuš za "Lale". Upotrebljiv pas Kataia, Srnić je pretvorio u gol po drugi pu na ovom meču za sigurnih 2:0. Već tada se moglo naslutiti da indisponirana i nervozna ekipa Vojvodine, koja je zaradila čak šest žutih kartona na ovoj utakmici, nema mnogo šanse protiv crveno - belih.

Utešni gol Vojvodine u 70. minutu poništen je zbog nedozvoljene pozicije u kojoj su se našli Ožegović i Rosić. Novi šamar Novosađanima usledio je ponovo od Zvezdinog bombaredera Srnića koji je u 79. minutu iskoristio fenomenalnu asistenciju mladog Jovića i het - trikom stavio do znanja "Lalama" da će Beograd napustiti praznih ruku i pognutih glava.

Izabranici Miodraga Božovića upisali su jedanestu ovosezonsku pobedu i u narednom kolu dočekuju čačanski Borac, dok pulenima Zlatomira Zagorčića ne preostaje ništa drugo nego da daju sve od sebe da  izleče rane u subotu protiv voždovačkih "Zmajeva".

Photo by: Nikola Novaković i Nikša Malić Katanić