OFK Beograd - Crvena zvezda 2:4

Written by: Zorica Ristić on May 18

Utakmica pretposlednjeg kola Jelen Super Lige između OFK Beograda i Crvene zvezde, završena je rezultatom 2:4, čime su crveno - beli osigurali drugo mesto na tabeli uz posebnu zaslugu bivšeg kapitena Lazovića koji je upisao dva gola i dve asistencije.
Photo by: Nikša Malić Katanić

Znatno izmenjen tim Nenada Lalatovića, suočio je se u subotu na Vračaru sa OFK Beogradom i pored pehova sa povredama igrača, poput Jovića, Kataija i Jovanovića, odneo pobedu osiguravši drugo mesto na tabeli.

Prvo poluvreme obeležila je dobra igra obe ekipe, iako je u prvom delu prvog poluvremena, OFK Beograd imao dva ozbiljnija napada, ali je Damir Kahriman uspeo da sačuva mrežu Crvene zvezde. U 26. minutu, domaćini su imali odličnu šansu, ali je golman crveno - belih spretno intervenisao.

Tim Nenada Lalatovića, najviše je pretio preko leve strane gde je veliku ulogu imao bivši kapiten Darko Lazović koji je jedan od napada i realizovao, kada je nakon fenomenalnog pasa veziste Mihaila Ristića, zatresao mrežu domaćina za 0:1.

Nakon prvog gola, Zvezda je postala mnogo agresivnija kada je i Gavrić imao nekoliko šansi koje nije uspeo da realizuje. Međutim, nakon Gavrićevog pasa ka Darku Lazoviću, bivši kapiten je asistirao Orlandiću za prednost od 0:2.

Imali su Gavrić i Orlandić, posle ovog gola, još nekoliko šansi da zatresu mrežu protivnika, ali nijedna nije bila realizovana, što su domaćini kaznili i u samo dva minuta izjednačili rezultat. Fenomenalan napad i precizna asistencija Duronjića za Zarubicu, rezultovali su golom, kada je golman Kahriman ostavio prazan gol. Za samo dva minuta, Duronić je ponovo šutirao u okvir crveno - belih što je Kahriman spretno odbranio, ali je loputu tada dočekao Cuckić koji je bio bolji od Kahrimana i smestio loptu u mrežu gostiju za veliko slavlje domaćina.

Nakon izjednačenog rezultata, tim u plavom dresu, prešao je u odbranu, što su crveno - beli kaznili već u 65. minutu kada je, nakon centaršuta Anđelkovića, strelac prvog gola, Darko Lazović, ponovo zatresao mrežu domaćina za 2:3.

U drugom poluvremenu, u igru su ušli i Savićević, Cvetković i Avramovski, a jedna od najboljih šansi za crveno - bele, viđena je prilikom izvođenja slobodnog udarca mladog Ristića, koji je munjevitom levicom šutirao na gol protivnika, ali je lopta otišla pored stative golmana OFK Beograda.

U 90. minutu, ponovo nakon izuzetne asistencije Darka Lazovića, mladi Vukan Savićević je opravdao poverenje trenera Lalatovića, kada je zatresao mrežu domaćina za konačnih 2:4.

Slavili su crveno - beli na Vračaru svoje drugo mesto, dok je Partizan proslavljao titulu u Humskoj na meču protiv Novog Pazara. Crvena Zvezda u poslednjem kolu Jelen Super Lige dočekuje Mladost, dok novi šampion Srbije gostuje Borcu u Čačku.