Napredak - Partizan 0:2

Written by: Zorica Ristić on May 14

U nedelju, Partizan je proslavio svoju titulu šampiona Srbije osvojivši i poslednji potreban bod pobedom protiv Napretka.

Izvor fotografije: Zvanična stranica FK Partizana

U Kruševcu, na stadionu Napretka, prisutni su mogli gledati pravi fudbalski spektakl, jer su domaćini u nedelju dočekali aktuelnog šampiona Srbije.

Obe ekipe ušle su ofanzivno u meč i počeli su da se nadigravaju sve dok se nije stvroila prva šansa za mladog Šaponjića preko Babovića koja nije rezultovala golom, a zatim je i Andrija Živković pucao na gol sa osamnaest metara, bez uspeha.

Imao je i Trujić šansu u drugoj polovini prvog poluvremna, ali je lopta otišla preko gola golmana Živkovića. Napadali su crno - beli ofanzivnije u drugom delu poluvremena, ali nijedan napad nije doneo gol.

Na početku drugog poluvremena, Kruševčani su ozbiljno zapretili golu gostiju, ali je Bandalovski spretno izblokirao ovaj napad. Imali su i Dmitrov i Urošević dve dobre šanse, ali nisu uspeli da nadmudre golmana Napretka. Mladog Šaponjića, zamenio je Kojić.

Nakon što je Drinčić izveo slobodan udarac, Branko ilić dovodi šampione u prednost smeštajući glavom loptu u gol domaćina. Umesto kapitena Ilića, u igru je ušao Ninković. Pokušao je Napredak da izjednači rezultat preko Gobeljića, ali je to bio lak posao za golmana Živkovića.

Dimitrova i Stanojevića u igri, zamenili su Maldevac i Bajić koji je, odmah nakon ulaska, pokušao udarcem sa dvadeset metara, ali je lopta otišla pored gola. Ponovo je napredak prešao u ofanzivu kada Trujić pogađa stativu.

Babovića je zamenio Marković, a nakon fenomenalnog pasa Kojića, mladi Živković je maestralno plasirao loptu u gol domaćina za 2:0. U finišu meča, viđene su još dve šanse ada je Drinčić izveo slobodan udarac, ali je lopta otišla pored gola, dok je Napredak ponovo pripretio preko Trujića, ali je i u ovoj situaciji, Živko Živković bio siguran.

Utakmica je završena rezutatom 0:2, a Partizan je zasluženo proslavio titulu šampiona Srbije sa svojim navijačima. U narednom kolu, Napredak gostuje ekipi Donjeg Srema, a ovogodišnji šampion će u Humskoj dočekati Novi Pazar.