Crvena zvezda - Radnički 1923 1:2

Written by: Zorica Ristić on May 14

Crvena zvezda je u utakmici 28. kola Jelen Super Lige poražena na svom stadionu od Radničkog 1923 iz Kragujevca rezultatom 1:2.

Photo by: Nikola Novaković

Na samom početku utakmice, fudbaleri Crvene zvezde priredili su veoma ofanzivnu igru i veći deo prvog poluvremena su imali loptu u svom posedu. Prva šansa za crveno - bele bila je preko Lazovićevog slobodnog udarca, a zatim je i Katai šutirao u okvir gola, čiji je šut spretno odbranio golman Trifunović.

U drugom delu prvog poluvremena, Zvezdini fudbaleri su pokušavali da probiju odbranu Radničkog, ali nisu uspevali i već u 41. minutu iz kontra napada, poveli su golom Goljevića koji je uspeo da savlada mladog golmana Rajkovića, koji je, u finišu prvog poluvremena, zadobio povredu.

Sastav Crvene zvezde se znatno promenio na poluvremenu jer je povređenog Rajkovića zamenio golman Kahriman, a umesto Avramovskog i Petkovića, u igru su ušli Stojanović i Gavrić.

Zvezda je i u nastavku bila ofanzivnija, najviše preko Lazovića i Ristića, ali su se napadi završavali u kaznenom prostoru Radničkog 1923. Imali su crveno - beli i nekoliko dobro izvedenih kornera, ali nijedan igrač nije uspeo da ubaci loptu u mrežu Kragujevčana.

Međutim, u 65. minutu, Nikola Kovačević je dobio drugi žuti karton zbog čega su gosti ostali sa igračem manje, kada se očekivao preokret na utakmici, ali su Kragujevčani ponovo iznenadili i brzim napadom po levoj strani i skokom Stevića, doveli u prednost svoj klub za 0:2.

Nakon drugog gola gostiju, Zvezda je počela sa još ofanzivnijim napadima, ali crveno - beli nikako nisu mogli do gola. Međutim, u 84. minutu, dosuđen je penal za crveno - bele koji je maestralno izveo mladi vezista Mihailo Ristić i precizno plasirao loptu u mrežu golmana Trifunovića. Golom mladog Ristića koji je bio i jedan od najborbenijih na terenu, Zvezda je smanjila prednost Radničkog 1923 na 1:2.

Nakon Ristićevog penala, imalo je i Orlandić nekoliko šansi, ali nijednu nije uspeo iskoristiti, a ni gosti nisu imali ozbiljniju priliku do kraja utakmice.

Utakmica je završena rezultatom 1:2 za Radnički koji je ponosno slavio istorijsku pobedu nad prošlogodišnjim šampionom Srbije, a crveno - beli su se doveli u opasnost omogućivši Čukaričkom da im priđu na jedan bod na tabeli i tako stavili u opasnost i svoje drugo mesto.

Crvena zvezda u pretposlednjem, 29. kolu Jelen Super Lige, gostuje OFK Beogradu, a Radnički 1923 dočekuje Jagodinu.